BlogHAIR

Zpět

První proměna s Deníkem - Alena - proč ji manžel přihlásil do Proměn?

https://teplicky.denik.cz/zpravy_region/promena-s-denikem-radost-ze-zmeny-vzhledu-pani-alene-pomaha-v-boji-s-nemoci-20190212.html

 Alena Ihnatišínová,  64 let

Alena je první z šesti žen, které uvidíte na stránkách Deníku v našich Proměnách.

V jejím příběhu se možná pozná mnoho žen. Je nesmírně citlivá, přesto je k sobě dost tvrdá. Prožila hezké dětství – je nejmladší ze čtyř sourozenců. Sama má dvě děti a manžela, se kterým žije spokojeně již 43 let. Vše se zdá být ideální, ale před sedmi lety nečekaně zasáhla Aleně do života těžká nemoc. Prodělala dvě operace a momentálně užívá bioléčbu a věří, že se vše v dobré obrátí. Do Proměn ji přihlásil její manžel. Nikoliv proto, že by chtěl jinou ženu, ale aby Aleně udělal radost a přivedl ji na jiné myšlenky. Poslal do redakce její fotky a krátký příběh. Když to své ženě řekl, byla překvapená, ale rozhodla se do toho jít. Byla statečná a do Teplic přijeli spolu.

„Když jsem viděla Aleniny fotografie, dívala se na mne velmi smutná žena. Při našem setkání však byla vidět radost a odhodlání. Mluvily jsme spolu o tom, jaká je, aby proměna vycházela z její osobnosti. Po proměně nemá žena být někým jiným, ale konečně sama sebou. Alena je pod povrchem velmi křehká bytost. Jako by stále byla v koutku duše dítětem, které cítíte chuť obejmout. Za nejtěžší životní období nepovažuje svou nemoc, ale ztrátu nejbližších, svých i manželových rodičů, o které na konci jejich cesty pečovala.  I když je to již mnoho let, stále jí chybí“ říká Jana Burdová a věří, že právě změna vzhledu pomůže Aleně nasměrovat pozornost k přítomnému okamžiku a k radosti, která spolehlivě uzdravuje každé trápení a nemoc.

Stylistka Leona navrhla pro Alenu kratší, přesto velice ženský střih. Trik je v tom, že vlasy nechala delší na krku a kolem uší. Vršek střihu je naopak krátký tak, aby s účesem Alena neměla žádnou práci. Důležitý byl výběr barvy – Chromatics od Redken, který vlasy viditelně omlazuje. Doslova vlasový Anti-Aging. Proto mají po proměně takový lesk.

Make-up Aleně sluší. i když běžně není zvyklá se líčit. Má pěkný tvar rtů a výrazná rtěnka to ukáže.

Šaty vybraly se stylistkou Lindou radostovou tak, aby se v nich cítila dobře. Novinkou letošního ročníku je spolupráce s Českou značkou Pietro Filipi, která vyniká kvalitou zpracování i designem. Bude oblékat všech šest dam. Můžeme se těšit i na kousky z nové jarní kolekce, které vytváří tým českých návrhářů.

Obávala se Alena fotografování? Pokud ano, nedala to na sobě znát a s fotografem Milanem Stryjou spolupracovala s chutí a dokázala být před objektivem sama sebou.  Přesto všechno je toto jen začátek cesty. Ta pravá proměna se odehraje uvnitř teprve časem. Za to, je však napořád

Produkce: Studio Jana Burdová

Partner: Redken & Pietro Filipi

Photo: Milan Stryja/ www.milanstryja.com

Vlasy: Lea Jonášová/ www.janaburdova.cz

Make-up: Jana Sůvová facedesigner

Styling: Linda Radostová/ Pietro Filipi

 

Váš kredit