BlogHAIR

Zpět

Měla jsem se jmenovat Honza..

Markéta (34let)  se měla jmenovat Honza

Na rozhovor a fotky v Deníku se podívejte zde:

Dokonce se jí povedlo po mateřské vrátit se do práce v pojišťovně na místo analytičky. Je hezká, milá a chytrá.  Markéta má silnou energii, organizuje, plánuje je ambiciózní. Říká, že po svém otci, kterému se v mnohém podobá. Měla být kluk – rodiče očekávali syna a měli nachystáno vše v modrém. Dokonce měla i jméno – Honza. Vyrostla spíš jako kluk, i ve škole byla víc rebel než hodná holka. Oblečení, chování, projev – měl vždy blíže k chlapci než ke slečně. Stala se inženýrkou. Markéta si neuvědomovala, že tohle nastavení může změnit. Zrcadlo jí nastavil až její vztah s prvorozeným synem, který potřeboval více chápající maminku. Začala objevovat jiný způsob komunikace s blízkými i se sebou sama. Není to pro ni lehké a ví, že je to teprve začátek.

„Spokojenost se sebou sama vyplývá z rovnováhy toho, v jaké etapě života se právě nacházíme, jak k sobě dokážeme být pravdiví a jak si nastavíme své vztahy“ říká Jana Burdová a dodává: „Markéta instinktivně vyhledává ženské principy, s úsměvem tomu říká, že chce být „hezká“.  Když jsem se zeptala pro koho, první odpověď byla – pro manžela. Pak se zamyslela a dodala – a pro sebe také. A o to právě jde.

Když se žena podívá ne na sebe, ale do sebe, probouzí se skutečná krása. Úžasné na tom je, že má opačný časový vývoj – s věkem vnitřní krása sílí.

Markéta je mladá, má vše ještě před sebou. Moc jí zaujalo líčení a oblékání se stylistkou Lindou si vychutnala naplno. Nejvíce jí sedly odvážnější sexy kousky z nové kolekce Pietro Filipi.“

Nový účes jí navrhla Adéla s ofinou, dodala jí tím osobitost a styl. Okoukané melíry nahradila Brendy Brown, super volba pro přírodní blondýnky. Pro den je varianta s rovnými vlasy ale na večer jí navrhla hned dva styly – pro něžnější Markétu free vlny, pro rebelku punkový styl. Objem podrží Powder Grip – fixační pudr od Redken pro jemné vlasy.

S fotografem Milanem Stryjou to neměla lehké. Měla tendence ukazovat klučičí postoje a gesta. Něžnost a půvab teprve nesměle objevuje. Když se uvolní, je velmi hezká. Zatím se to povedlo na fotkách.  Markéta je zkrátka zvyklá řídit :) Jestli dokáže pustit otěže z rukou a nechat věci plynout, ukáže čas. Proměna a vzpomínky na to, co prožila, jí budou inspirovat kdykoliv bude potřebovat.

Text: Jana Burdová

Líbí se Vám proměny? Neváhejte a hlasujte už nyní na promeny8@denik.cz. Do předmětu napište Hlasování.

Tvůrci:

Produkce: Studio Jana Burdová

Photo: Milan Stryja/ www.milanstryja.com

Vlasy: Adéla Trnková/ www.janaburdova.cz

Make-up: Jana Sůvová facedesigner

Styling: Linda Radostová/ Pietro Filipi

 

 

Váš kredit