BlogHAIR

Zpět

Podle čeho si vybíráme barvy na vlasy?

Například když vlasy získají příliš přírodní až nevýrazný odstín, cítíme, jak nás to táhne dolů, vypadáme unaveně a šedě. Pokud se tak skutečně necítíme, máme potřebu to změnit a rozjasnit jejich odstín. Výraznější barvy vlasů volí ty ženy, jež mají poměrně vyváženou mužskou i ženskou energii. Vypůjčím si opět příklad od zvířat – nejsou to typické samičky.

Signálem pro okolí jsou šediny. Dávají na vědomi zkušenost, moudrost, zralost, nadhled a klid. Pokud se takhle cítíme, nebo bychom tak chtěli konečně žít, obvykle se dříve či později se šedivými vlasy sžijeme a buď je respektujeme, nebo jich rovnou využijeme pro svůj účes. Mnoho lidí prostě své vlasy barvit nechce, líbí se jim a pouze o ně dobře pečují, aby neztratily lesk a vitalitu. Nebo si nechávají šedé vlasy barvit způsobem, který kopíruje různost sytosti šedin a dodá pigment do bílých vlasů. Té nejjemnější péči se říká kašírování a využívají ji často muži a čím dál častěji i ženy, obvykle s kratšími vlasy.

Je pravdou, že dobře a hlavně kvalitně nabarvené vlasy nás vrací v čase a my se podle toho patřičně cítíme a přizpůsobujeme tomu svůj život. Občas se setkávám s unavenými lidmi, od kterých jejich blízcí ještě mnoho očekávají. Jejich důchodový věk na nich totiž není vůbec vidět, vypadají mínus patnáct let ale sami by už potřebovali změnit svůj životní styl, žít více pro sebe.

 

Váš kredit