BlogHAIR

Zpět

Vlasy zimu necítí, přesto potřebují naši péči

Péče o vlasy v zimě je jiná. Vlasy jsou křehčí a nedrží objem.  Pokud vám navíc v poslední době zjemnily nebo zřídly, vězte, že v tom nejste sami.  Vlasy jsou často projevem stavu vnitřní energie a zdraví. V zimě jsou navíc sušší a mohou elektrizovat. Dobrá zpráva je, že pokud jim pomůžeme, uzdraví se. 

                    

Vyčistit tělo jedením kvalitních potravin. Super pro novoroční předsevzetí :)Rozhýbat tělo třeba na procházkách. Zdravé vlasy potřebují energii a tu na gauči neprobudíme.  Život je zkrátka pohyb. A dech. Hluboký dech má velmi terapeutický účinek. Energii spolehlivě rozproudí studená a teplá sprcha. Navíc zklidní mysl. 

Kvalitní vlasová péče. A to tentokrát  nejen o vlasy,  Ale o vlasovou pokožku. Kdo jste prošel kovidem, většinou jste cítili únavu větší, než obvykle. A tělo se s tím vyrovnalo po svém. Něco z toho ale zůstalo a to i v pokožce hlavy, ve vlasových folikulech. Proto se teď v profesionálním světě kadeřníků objevily nově produkty a postupy, jak obnovit rovnováhu v pokožce a hluboce ji detoxikovat.

Jednou z těchto novinek je ošetření za tepla, s názvem Head-Lab od Malibu. Před ošetřením se vyfotí pokožka pod mikroskopem. Je to super pohled do mikrosvěta vlasových kořínků. Poté se aplikuje speciální gel, který se do pokožky vtlačí důkladnou masáží. Po 30ti minutách v teplém mikroklimatu je pokožka umyta a dokonale vyčištěna. Její stav se opět sejme mikroskopickou kamerou a vidíte dva snímky - před a po čištění. Je to velmi účinné jako prevence vypadávání vlasů. Jako příprava pokožky pro séra na posílení vlasu a především umí zmírnit onemocnění pokožky jako je lupénka, seborea a lupy. Je to startér růstu nových vlasů, budič kořínků. Detox těla pomůže ale nejen vlasům ale probudí se i naše psychika a dobrá nálada :)

Tělo je spojená nádoba s tím, jak se cítíme. Jedno závissí na druhém a nejde to oddělit. Proto stojí zato do toho jít. A proč ne hned po svátcích.  Tipy pro zdravé potraviny, které pomohou zlepšit stav vlasů a pokožky budou tématem příštího článku na BlogHair v polovině ledna. Máte se na co těšit. 

Přeji Vám klidné Vánoce s nadhledem a úsměvem. 

Vaše Jana Burdová

Váš kredit