BlogHAIR

Zpět

Říká se, že co milujeme, stává se krásnější. Milujme tedy své vlasy a ony tento vzkaz předají našemu okolí.

 Je to velice složitá soustava jemných vláken. Jsou s námi spojené, jejich množství, struktura, barva je dána již v prenatálním věku a v průběhu života je ovlivňuje z větší části strava a životní styl, z té menší pak genetika. Zajímají Vás čísla?

10% pro genetiku a 90% ovlivní naše myšlení + životní styl :)

Vlasy jsou něco, co žije, rodí se uvnitř našeho těla, vystupují na povrch a nesou sebou spoustu informací. Jejich případnou ztrátou velmi trpíme, ženy stejně jako muži. V případě onemocnění je ztráta vlasů vnímána jako silný stresový faktor. Když dorostou, přinášejí pocit úplnosti. Každý vlas je pod pokožkou napojen na sval, a pokud se zlobíme a jsme v napětí, vždy je to na vlasech znát. Reagují na naše emoce a vitalitu. Jsme li dlouhodobě vyčerpaní, neočekávejme kvalitní a zdravím zářící vlasy. Stejně nás prozradí, jakkoliv se o ně snažíme pečovat. Vlas je velice složitá struktura množství jemných vláken. Pokud s nimi nezacházíme opatrně, nebo je vystavíme neodbornému zásahu, vlas se stane křehkým a snadno se poškodí.

Je možné poškozené vlasy uzdravit?

Možné to je, nicméně neobejde se to bez následné spolupráce klienta. Kadeřník vlasy „opraví“ hned, ale je třeba, aby majitelka léčených vlasů udržela domácí péčí úroveň hydratace a proteinů na potřebné úrovni. Není to nic složitého. Kvalitní péče o zdravé vlasy se skládá ze tří až čtyř produktů. Šampon, kondicionér a hloubková maska, která ošetří vlas do hloubky, v místech, kde je poškozena vlasová struktura.

Váš kredit