BlogHAIR

Zpět

Boho styl můžete nosit, nebo ho žít.

Pokud chcete vyzkoušet tento styl alespoň na hlavě, udělejte si pěšinku uprostřed!

Ihned Vám ubere několik let a vrátí Vás do časů, kdy jste neměla naplánovaný den na minuty, a kdy čas plynul tak nějak pomaleji. Cítíte se fajn? Doporučuji přizpůsobit i barevný odstín vlasů – udělat „falešný odrost“ a zbytek vlasů nechat vysvětlat. Teď v létě k tomu máte ideální příležitost.

Je omyl domnívat se, že tento styl je dokonalá Balayage ve stylu Giselle. Půjdem na to jinak. Jednoduše. A z duše :)

Super tip ode mne – zkuste pár dnů nepoužít hřeben. Čtete dobře, vlasy upravte jen svými prsty. Ty, které mají vlnité vlasy od přírody, už tenhle trik pravděpodobně znají. Vlny se totiž česat nesmí, jinak zkrepnou. Boho styl povyšuje Vaše ruce nad hřeben. Výhoda? Vlasy si většinou najdou svůj styl a tvar sami a hřeben jde proti tomu. Rukama se s vlasy naopak spojíte, začnete je lépe vnímat a naučíte se s nimi pracovat. To hřeben nikdy nedokáže. Navíc když vlasy rozčešete, obvykle na ně roztáhnete i kožní film, následkem čeho pak rychleji zplihnou.

Jdeme na to? Ráno, když se podíváte do zrcadla, nedovolte si kritiku. Jen tak se dívejte, co se s vlasy stalo přes noc. Jsou totiž jen dvě možnosti. Buď ztratily objem a zplihly nebo naopak trčí a jsou rozcuchané.

Objem jim vrátíte tak, že se předkloníte a jemně, bez tlaku, špičkami prstů si promasírujte postupně vlasy u kořínků. Každý jednotlivý vlas je u kořínku napojen na sval a ten můžete trochu probudit.  Nejlépe to poznáte, když se leknete, říká se, že se zježí všechny chlupy. Pro vlasy to také platí. Právě jemnou masáží dosáhnete podobného efektu. Pozor – když přitlačíte, vlasy zmastíte a zplihnou ještě víc.

A co s přesušenými trčavými nebo rozcuchanými vlasy? Namočte si ruce ve vlažné vodě a použijte trochu stylingu s hydratací. Mohou to být vlasová mléka – pro delší nebo zesvětlený vlas. Nebo multifunkční séra pro středně dlouhé. Pro krátké stačí vlhké ruce. Produkt dobře rozetřete po mokrých rukou a pak velmi vědomě a vnímavě zapracujte do vlasů tam, kde si přejete změnu. Říkám tomu „pomuchlat“. Dobře se dívejte, jak se vlasy chovají a přizpůsobte se jim. Hlavně žádný hřeben ani kartáč! Upravte si je rukama do tvaru, který Vám napovídají.

Prostě dovolte si, že dnes budete vypadat trochu jinak. Vlasy jsou dobrá příležitost pro začátek změny. Jakékoliv změny. Nechte je žít. Nechte sebe žít a projevit se bez kontroly. Stačí chvíle – jeden den. Sami uvidíte, jak se budete cítit.  

Když jim budete vnucovat svou vůli a trvat na tom, že tenhle pramen bude přesně na tomhle místě, nebudou s Vámi spolupracovat. Bude Vás to stát energii a nakonec je natupírujete, nalakujete a budete vypadat zase jako vždycky. Dokud budeme dělat vše stejně, naše denní realita se nezmění. A nezmění se ani věci, které nám vadí. Vlasy jsou dobrý trenažér pro naši statečnost ustát změnu i reakce našeho okolí. Když to zvládnete s vlasy, možná budou následovat důležitější věci ve Vašem bytí. Dnes je nesvazujte do culíku, možná pak tolik nesvážete ani sebe. Prostě Free Day for my Hair :)

Nejde to? Tak to neřešte. Inspirujte se některou z osobností a zajděte za svým kadeřníkem.  A večer se podívejte na film Zažít Woodstok. Nudit se nebudete.

Proč máme Boho styl tak rádi?

Představuje styl ženy – uvolněné, bezstarostné, sexy, romantické a hlavně svobodomyslné. Ženy s vlasy, upravených do vln, které jako by evokovaly Kalifornii šedesátých a sedmdesátých let. Náladu letních festivalů, inspirovanou Hippie stylem, mládím a nedokonalou lehkostí.  Boho waves nahradily oblíbené Beach waves, bestseler loňského léta. Boho jsou uvolněnější, splývavější, vzdušnější.

Co obléci k Boho?

Jednoduché siluety, splývavé materiály. Tak, jako vlají dlouhé vlny ve větru, ať se vznáší I vaše oblečení. Obujte sandálky nebo žabky. Potištěné materiály, krajky, průsvitné látky. Kombinujte svůj styl tak, abyste se cítila svobodná, uvolněná a sexy.

Hezké léto, Jana Burdová.