BlogHAIR

Zpět

Jak se pozná "dobrý" kadeřník?

Zdaleka už nejde jen o módu. Kadeřnický obor se výrazně profesionalizuje a nůžky mezi běžným kadeřníkem  a kadeřnickým odborníkem se otevírají každý den více.

A podle čeho tedy poznat "dobrého" kadeřníka?

Nikdy Vám neřekne, že máte špatné (divné, hrozné..) vlasy. Má vlasy rád a vnímá je jako součást člověka. Rozumí jim, ví, co jim prospívá a co naopak. Bere na sebe odpovědnost nejen za střih a barvu, ale především za jejich kondici v dlouhodobém horizontu. Neudělá nic, co by vážně poškodilo jejich strukturu. Účes, ve kterém odejdete, bude nenáročný na domácí úpravu. Nepoužívá větu: jak to chcete? Pokládá otázky tak, aby zjistil Vaše očekávání a to, v čem se cítíte dobře. Nepoloží Vám na klín vzorník barev, aby jste si vybrala. Navrhne barvu na míru. Ví, jaký je rozdíl mezi Trendem a Stylem. Pokud si přinesete obrázek, rád to probere a zavnímá, s čím se identifikujete. Průběžně se celý život učí od zkušenějších nové techniky práce. Má k dispozici více druhů materiálu (zesvětlovačů, tónovacích gelů), z toho vybere pro Vás nejvhodnější. Vždy Vám poradí a doporučí, jak se o vlasy starat doma, aby zůstali ve stejné kondici, barvě a tvaru až do další návštěvy. Komplikovaná přání mu nevadí, 

A to nejdůležitější: vidí, co je na Vás krásného a umí nasměrovat Vaši pozornost tím směrem :)

Když se žena podívá ne na sebe, ale do sebe, probouzí se skutečná krása. Úžasné na tom je, že má opačný časový vývoj – s věkem vnitřní krása sílí.

 

Váš kredit