BlogHAIR

Zpět

"Vystříhali" jsme 23 tisíc :)

 Společnými silami se ve čtvrtek povedlo „vystříhat“ 183,646 Kč. Studio Jana Burdová přispělo významnou částkou 27.300 Kč.

Výtěžek letošního ročníku Střihaton 2019 je věnován společnosti https://klubsvobodnychmatek.cz/ Tato nezisková organizace, podporuje rodiče - samoživitele v České republice. Pomáhá řešit aktuální problémy spojené s nevyváženou finanční situací, provozuje právní poradnu pro pomoc s rozšířeným fenoménem neplacení výživného a získáváním příslušných dávek sociální podpory. Upozorňuje na obtížné uplatňování na trhu práce pro rodiče samoživitele a do jisté míry i jeho sociální vyloučení.

 „Tento způsob spolupráce znamená pro děti, kterým chybí jeden z rodičů, větší svobodu a nezávislost. To je jedna z cest k rovnováze a štěstí v životě každého člověka. Proto nás těší, že jsme tento rok stříhali právě pro tento účel,“ říká Jana Burdová, organizátorka Střihatonu ve stejnojmenném Studiu a dodává: díky iniciativě skupiny Redken, která mimo jiné provozuje Akademii pro celoživotní vzdělávání kadeřníků, vznikl před lety nápad zorganizovat společnou charitativní akci. První ročník Střihatonu se konal v roce 2010 a od té doby každoročně v červnu čeští kadeřníci pomáhají handicapovaným dětem nebo dospělým. V minulých ročnících podpořili například nadační fond Anety Langerové Světluška, sdružení Sluneční domov a také teplickou Arkádii.

 „StřihatoN mám moc rád. Je to speciální den, kdy svou prací pomáháme, a navíc máme možnost tuto radost sdílet s našimi klienty a přáteli, kteří se této jedinečné akce rozhodli zúčastnit.“říká David Hora a dodává: Velký dík patří všem našim zaměstnancům, kteří předvedli skvělý výkon. Kadeřníci šest hodin v kuse stříhali a zbytek týmu je neúnavně podporoval bezvadnou organizací a to vše s dobrou náladou a úsměvem. „ Během celého dne se nám podařilo ostříhat více než 20 žen a mužů, kteří si odnesli krásný účes, a dobrý pocit z pomoci těm, kteří žijí mezi námi a kvalita jejich života je závislá na pomoci nás všech.

Do Střihatonu se pravidelně zapojují i studenti oboru kadeřník ze střední odborné školy Litvínov-Hamr, kteří pomáhají svou prací k bezvadnému průběhu této akce. I letos skvěle reprezentovali svou školu.

 „Všem, kteří jste pomohli, patří velikánský dík. Věřím, že inspirujeme další osobnosti k nějaké formě pomoci, třeba někomu z lidí kolem vás, kteří potřebují podporu. A nemusí to být vždy peníze, někdy stačí darovat něco, co už nepotřebujeme, nebo pomoci dobrovolnou prací.“ uzavírá letošní ročník Jana Burdová.

 

 

Váš kredit